خدمات موسسه
مدیریت ادعا و یا Management Claim از ظریف‌ترین و تخصصی ترین امور در قراردادهای پیمانکاری است. ادعا درخصوص قراردادهای پیمانکاری معمولاً در طول قرارداد و یا در پایان آن مطرح گردیده و می‌تواند از موجبات وقفه در روند پروژه و تشدید اختلافات میان کارفرما و پیمانکار باشد، لذا هنر مدیریت ادعا از مواردی است که علاوه بر سابقه و تخصص، نیازمند ارتباط تنگاتنگ با اصول فنی و مهندسی، مبانی حقوقی پیمان و مباحث ظریف کنترل پروژه می باشد.
امروزه، بسیاری از فعالیت‌های بزرگ اقتصادی در قالب شرکت‌ها و موسسات متعدد شکل گرفته و اداره می‌شوند. شرکت‌‌ها از بازیگران اصلی و موثر در نظام‌های اقتصادی داخلی و بین‌المللی به شمار می‌روند و رونق یا رکود اقتصاد و بازار به قدرت و ضعف آنها وابستگی بسیاری دارد.
تنظیم قرارداد نیازمند تخصص، هوشمندی و دقت بسیار است. پیش‌بینی تعارضات و اختلافات احتمالی و تنظیم قرارداد به شکلی که از بروز این موارد پیشگیری نموده و هم‌زمان منافع دوطرف را تضمین نماید موجب اعتبار طرفین قرارداد و تحکیم روابط تجاری است.
بروز اختلاف در بین افراد در جوامع امروزی امری گریزناپذیر است. اما آنچه این اختلافات را به کلافی سردرگم تبدیل می‌کند، انتخاب روشی نادرست برای حل آنهاست. صرف زمان طولانی، هزینه‌های گزاف و رفت و آمدهای بی‌پایان از مواردی است که اغلب افراد را از احقاق حقوق و پیگیری مطالبات به‌حقشان منصرف می‌سازد، در حالی که انتخاب راه‌حل درست و مناسب هر اختلاف، کلید‌حل آن در کوتاهترین زمان و با صرف کمترین هزینه خواهد بود. ما در این موسسه به پشتوانه تخصص و تجربه همکارانمان بهترین روش را به شما معرفی و در صورت تمایل تا حل مشکل در کنار شما خواهیم بود.
به علت توسعه روز افزون فضای ورزشی در کشور و افتخار آفرینی ورزشکاران ایرانی در رشته‌های مختلف ورزشی بررسی حقوق ورزشکاران و سایر عوامل مرتبط با ورزش اهمیت می‌یابد. حقوق ورزشی شامل مسائل و موضوعات متنوعی می‌باشد، از جمله قرادادهای بازیکن‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مربیان، مسئولیت پزشکان ورزشی، مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی، بیمه‌های ورزشی و غیره.
حقوق مالکیت فکری، یک مفهوم حقوقی درخصوص استفاده، حمایت و اعطای امتیازات انحصاری به آفرینش‌های فکری جدید بشر است. قواعد و مقررات حقوق مالکیت فکری شامل دو حوزه مالکیت صنعتی و مالکیت ادبی هنری می‌باشد.حقوق مالکیت صنعتی درخصوص اختراعات، مدل های مصرفی (اختراعات کوچک)، مدارهای یکپارچه، نرم افزارهای رایانهای، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری، نامهای تجاری، علامت جغرافیایی یا نشان مبدا جغرافیایی، اسرار تجاری و حتی حق کسب و پیشه در تجارت و… می پردازد. حقوق مالکیت ادبی و هنری با در نظر گرفتن حمایت از انواع آثار ادبی و هنری و آفریده‌های مرتبط با آن از طریق حفظ حقوق پدیدآورنده اثر و ایجاد زمینه‌ای مطمئن در جهت تشویق هنرمندان به خلق اثر می پردازد.
مدیریت پیمان "Management Contracting"، توافقی است که در آن صاحبان یک پروژه اعم از کارفرما یا پیمانکار، یک شرکت یا یک شخص را جهت مدیریت اجرای پروژه تعیین می‌کنند. بنابراین مدیر پیمان مطابق قراداد موظف است جهت انجام هماهنگی های لازم و نظارت بر اجرای پروژه، اقدام به تعیین روش های اجرای پروژه و چارت سازمانی بنماید، برنامه زمانبندی کلی و جزئی پروژه را ارائه می‌دهد، نطارت و کنترل عملکرد پیمانکاران جزء و بررسی روند اجرای پروژه و پیشرفت آن را به عهده دارد. 
آشنایی با قوانین و آیین‌نامه‌های متعدد سازمان تأمین اجتماعی و قوانین و مقررات مالیاتی به منظور اطمینان از رعایت حقوق بیمه‎ای کارکنان کارگاه‎ها توسط کارفرمایان و پیمانکاران، اجرای صحیح مقررات قانون تأمین اجتماعی در انعقاد قراردادها و مباحث مربوط به مفاصاحساب و همچنین امور مالیاتی شرکت‌ها، مؤسسات، تجار، کارمندان من‌جمله ارائه اظهارنامه مالیاتی، پرداخت مالیات و اعتراض در موارد اعلامی اهمیت بسیار بالایی دارد.
یکی از فعالترین بخشهای مهر و میزان مدیریت ادعا و یا Claim anagment است.
مهر و میزان با سابقه طولانی و درخشان مدیران خود در این بخشْ یکی از شرکتهای معتبر در این زمینه می باشد. در حال خاضر قراردادهای گوناگونی در این زمینه و با کارفرمابان مختلف منعقد و در روند اجرایی خود قرار گرفته است.
دانستنیهای فوتر
دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   دانستنیهای فوتر   
پیوندها
پورتال کانون وکلای دادگستری
پورتال کانون وکلای دادگستری
پورتال کانون وکلای دادگستری
پورتال کانون وکلای دادگستری
آدرس
  تهران، شریعتی، داوود گل نبی، بعد از میدان احمدی روشن، روبروی شورای حل اختلاف، پلاک 43، واحد 5  
  02122915271  
  info [at] mehromizan.com  
  ساعات کاری: 8 صبح الی 6 عصر